Relax-Dental    
Relax Dental Telefon
  Ana Sayfa   Hakkımızda Hizmetlerimiz Hekimlerimiz Fotoğraf Galerisi   İletişim    
       
  Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi  
  Ortodonti  
  Endodonti  
  Pedodonti  
  Periodontoloji  
  Beyazlatma  
  Diş Dolgusu  
  Oral Diagnoz  
  Protez Çeşitleri  
  Zirkon Protezler  
  Estetik Diş Hekimliği  
  İmplantoloji  
  Porselen Kaplamalar  
     
  On-line Randevu  
  Doktorunuza Sorun  
  Acil Durumlar  
  Relax Dental'i İzleyin  
  Sık Sorulan Sorular  
  Sterilizasyon  
  Ağız ve Diş Sağlığı  
Relax Dental-Hizmetlerimiz
     
 

Öncelikle tıbbi endikasyon gereği olarak ve bir de estetik olarak uygulanan dişlerin rengini açma işlemidir.

Tıbbi endikasyon tetrasiklin renkleşmeleri, florozizler gibi değişik hastalıklarda beyazlatma kullanılabilir. Estetik olarak ise çok ciddi koyu tonlu dişlerde hastanın psikolojisini de düzeltmek için beyazlatma yapılabilir. Beyazlatma işlemini hastanın durumuna ve vakanın gidişatına göre birkaç teknikle yapmak mümkündür. Beyazlatma işleminde geri dönüşüm olabilir. Yani bu işlemin birkaç yılda bir tekrar edilmesi gerekebilir.

Diş Beyazlatma Hakkında
Bir diş hekimi kontrolünde diş beyazlatma ağrısız ve sorunsuz gerçekleştirilebilir. Dikkat edilmesi gereken, bu işlemin hekim kontrolünde ve yönlendirmeleri doğrultusunda yapılmasıdır.

 
     
 

Dişlerde çürük ve ağızda bu isleme karşı duyarlılık olup olmadığı tespit edilmeden yapılan uygulamalarda sorun yaşanabiliyor. Özellikle hekim kontrolü olmaksızın ev tipi ya da eczane ürünleriyle beyazlatma yapan hastalardan ciddi diş ağrıları ile gelen çok fazla hastamız oluyor.

Teşhis ve Tanı Yöntemleri

Beyazlatma işlemi öncesinde, beyazlatma uygulanacak dişlerde herhangi bir çürük, dişeti çekilmesi, dişeti iltihabi, dişlerde aşınma olmamalıdır.

Bu gibi durumlarda önce gerekli tüm tedaviler yapılır daha sonra beyazlatma işlemine geçilir. Beyazlatma işlemi öncesinde renkleşmenin sebebi belirlenmelidir. Hangi tip beyazlatmanın uygulanacağı buna göre seçilir.

 
     
 
Ana Sayfa

|

Hakkımızda

|

Hizmetlerimiz

|

Hekimlerimiz

|

Tanıtım Videosu

|

İletişim

2011 © Tüm Hakları Relax Dental'e Aittir.

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez. Bu bilgiler hastalıkların tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır.